Varză à la Cluj

Capra şi varza s-au împăcat.

Sport

(VIDEO) Golurile care au făcut-o pe CFR Cluj, CAMPIOANĂ, pentru a treia oară consecutiv!

UPDATE: Bucuria feroviarilor: „Noi cântăm și ne bucurăm împreună!  Familia CFR, unită până la final”

Noi cântăm și ne bucurăm împreună! ❤️Familia CFR, unită până la final❗️

Publicată de Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA pe Luni, 3 august 2020

Campionii României suntem noi! 🚂Vă mulțumim tuturor pentru susținere și mesaje! ❤️Acest trofeu este și al vostru! 🏆

CFR Cluj, campioana României din 2019, a obţinut al treilea său titlu consecutiv de campioană a României la fotbal, după ce a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 3-1 (1-1), chiar la olteni acasă.

Rezumatul meciului:

• Minutul 90: Final de meci! CFR Cluj este oficial noua campioană a României.
  • Minutul 77: GOL CFR! Ciprian Deac înscrie din penalty.
  • Minutul 56: GOL CFR!  Kevin Boli profită de o greșeală de marcaj a craiovenilor și o duce pe campioană în avantaj, după o lovitură de cap din 6 metri.
  • Minutul 54: Chipciu a tras de la 20 de metri, dar Pigliacelli a reținut fără mari probleme.
  • Minutul 46: Începe repriza a doua.
  • Minutul 45: Pauză.
  • Minutul 44: Ocazie importantă pentru Craiova. Bărbuț trage din centru careului, dar Vinicius scoate din fața porții.
  • Minutul 39: Craiova este din nou aproape de gol. Nistor a luat o acțiune pe cont propriu, l-a depășit pe Camora și a șutat cu exteriorul, dar mingea a trecut puțin pe lângă poartă.
  • Minutul 36: GOL CFR! Vinicius a egalat după un corner executat bine de Cipiran Deac.
  • Minutul 12: Ocazie importanta a Craiovei. Mihăilă a avut o șansă bună, dar a tras peste poartă.
  • Minutul 9: GOL Craiova! Dan Nistor preia mingea pe piept și șutează frumos de la 23 de metri.
  • Minutul 1: A început meciul.